Taniec – Zachwyt

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka emocji” uczniowie oddziału IIa, Va, VIIIc ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zrealizowali w grudniu trzecie zadanie ZACHWYT za pomocą Tańca. Podczas zajęć w oddziale Va uczniowie obejrzeli prezentację polskich tańców narodowych. Polskie tańce narodowe to tańce ludowe, które rozpowszechniły się na terenie całej Polski. Przyjmuje się wyróżnienie pięciu tańców o charakterze narodowym: Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek i Kujawiak. W czasie zajęć w oddziale IIa uczniom zostały zaprezentowane informacje i zdjęcia nt. polskich strojów i tańców ludowych. Uczniowie w rytm melodii ludowej wykonami próbę oberka, który jest wesołym i najszybszym z tańców narodowych. W dniu 14 grudnia 2023r. uczniowie z oddziału VIIIc uczestniczyli w otwartej próbie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Podczas występu zespołu w Kutnowskim Domu Kultury uczniowie zobaczyli prezentację strojów ludowych oraz pokazową żywiołową lekcję tańców.

Opracowała:

Marzena Cichacz