#„Dzieci uczą rodziców” – Zwierzęta domowe

W kwietniu w klasach 1b, 2a, 2c i 3d realizowany był temat „Zwierzęta domowe”. Uczniowie z entuzjazmem przyjęli informację o przeprowadzeniu tematu. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, opowiadali jak przyjemnie jest posiadać własne zwierzę, które swoim zachowaniem poprawia humor. Wielu uczniów ma w domu psa, kota, chomika, świnkę morską, papużkę, rybki, patyczaki, ale też zwierzęta egzotyczne. Posiadanie zwierzęcia domowego to duża odpowiedzialność. Najczęściej w domu trzymane są zwierzęta, których hodowla nie jest zbyt skomplikowana. Jednak niektórzy decydują się na zwierzę trudniejsze w utrzymaniu. W wielu domach jest więc często kilka gatunków zwierząt – również tych egzotycznych. Uczniowie z pomocą rodziców opiekują się domowymi pupilami, jak sami mówią, ważnymi członkami rodzin. Realizacja tematu przyniosła dzieciom wiele satysfakcji i radości. Nie było końca opowieściom o codziennych zajęciach, zabawach i podglądaniu zachowań hodowanych zwierząt. Uczniowie wykonali karty pracy, przynieśli zdjęcia swoich zwierząt, wykonali w klasie wystawę. Ci, którzy nie mają żywego zwierzaka, przynieśli pluszaki. W klasie trzeciej uczniowie dokonali ewaluacji zajęć w zabawie „Kosz i walizeczka” – zapisali i przykleili na małych karteczkach potrzeby oraz zakazy dotyczące codziennego życia zwierząt domowych.

Kaźmierczak Agnieszka

Świerczyńska Emilia