Z KLASYKĄ ZA PAN BRAT

konkurs dla uczniów klas IV – VIII

Rozpoczynamy cykliczny konkurs dla uczniów klas IV – VIII, którego celem będzie propagowanie lektur szkolnych i sprawdzenie znajomości ich treści. W każdy drugi piątek miesiąca (oprócz ferii i świąt), będziemy publikować fragment tekstu. Waszym zadaniem, Drodzy Uczniowie, będzie podanie jego autora (imię i nazwisko) oraz tytułu utworu. Nagrodzimy trzech uczniów, którzy jako pierwsi udzielą właściwej odpowiedzi.

Wiadomość z poprawną odpowiedzią (IMIĘ I NAZWISKO AUTORA + TYTUŁ UTWORU)

wysyłamy na adres:

Librus – Wiadomości – (Napisz) – Pracownik biblioteki – Smolarek Iza

Tylko odpowiedzi wysłane na powyższy adres będą brane pod uwagę.

A teraz zabawę czas zacząć!

Fragment październikowy:

„Był to chłopak nierozgarnięty bardzo i jak wiejskie dzieciaki przy rozmowie z ludźmi palec do gęby wkładający. Nie obiecywali sobie nawet ludzie, że się wychowa, a jeszcze mniej, żeby matka mogła doczekać się z niego pociechy, bo i do roboty był ladaco. Nie wiadomo, skąd się to takie ulęgło, ale na jedną rzecz był tylko łapczywy, to jest na granie.”

Do dzieła!