Policja z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie.

 

Za nami akcja policji „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Wzorem roku ubiegłego 1 października jest dniem inaugurującym akcję profilaktyczno – edukacyjną pn. „Świeć Przykładem”.

Po raz kolejny działania te skierowane są do wszystkich pieszych. Kutnowska policja tego dnia wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 zachęcała do noszenia elementów odblaskowych ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze.

Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. O tym wszystkim właśnie dzisiaj uczyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie, którzy otrzymali od mundurowych kamizelki odblaskowe i uczyli się bezpiecznych zachowań na drodze.

Oprócz nauki prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych policjanci zwracali szczególną uwagę na rolę jaką pełnią odblaski w okresie jesienno-zimowym. Najmłodsi z tej okazji przygotowali specjalna piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz udzielali bardzo chętnie wywiadu do radia i telewizji opowiadając o tym jakie są zasady bezpieczeństwa na drodze i czy wiedzą do czego służą odblaski.

Pamiętajmy – jeden mały odblask może uratować życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *