Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W jedno z najważniejszych świąt książki i czytania włączyli się nauczyciele wraz ze swoimi uczniami. Głośno czytali nauczyciele, głośno czytali także uczniowie. W sumie blisko 270 uczniów wraz z nauczycielami.

Dobrana literatura była imponująca, a tematyka wszechstronna. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem. Poniższe zestawienie krótko przedstawia co i gdzie czytano.

Świetlica – „Rady nie od parady” Małgorzaty Strzałkowskiej (Małgorzata Jaworska)

5a, 5b (zajęcia specjalistyczne) – „Akademia Pana Kleksa” Jan Brzechwa (Dorota Wojciechowska)

6a, 6d (zajęcia specjalistyczne) – „Wielka dziura, bulwy i diamenty” Piotra Walczaka (Marta Albińska)

6c (zajęcia specjalistyczne) – „Janko Muzykant” Henryka Sienkiewicza (Dorota Wojciechowska)