Październik jest miesiącem „Tabliczki Mnożenia”

Miesiąc październik dla matematyków jest miesiącem „Tabliczki Mnożenia”. Z racji tego nasza szkoła, po raz kolejny przystąpiła do międzynarodowej akcji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Przygotowania do tego wydarzenia trały cały tydzień. Miały one na celu uświadomienie innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym i że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W tym celu na korytarzach, holu, salach lekcyjnych zawisły plakaty informujące o wydarzeniu w postaci tabliczek mnożenia, rymowanek, przypominajek. Nauczyciele matematyki na zajęciach przypominali tabliczkę mnożenia, rozwiązywali zagadki matematyczne. Koordynator akcji w naszej szkole pani Katarzyna Kubasińska wraz z uczniami swoich oddziałów podjęli challenge kto w czasie krótszym niż 1 minuta odpowie na wyniki mnożenia 55 kart Grabowskiego z „Tabliczki Mnożenia”. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, ale chętnie wzięli w nim udział również inni nauczyciele, a zmagania pobicia rekordu 45 sekund trwają nadal.

W dniu 2 października zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne szkolny egzamin z tabliczki mnożenia. Przystąpili do niego uczniowie z oddziałów III – VI, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dzieci z grupy II i III zeróweczki z Przedszkola Miejskiego Nr 17, które mają siedzibę w naszej szkole. Wspólna zabawa wzbudziła u wszystkich wiele pozytywnych emocji, zachęciła do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

W ten sposób pokazaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że matematyka jest królową nauk, że towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili, kiedy patrzymy na zegarek, wystukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić, a w tym celu warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, zwłaszcza uczniom oddziału IIIB oraz wychowawczyni pani Ewie Górczyńskiej za stu procentowe zdanie egzaminu jako jedyny oddział w naszej szkole, dziękujemy Egzaminatorom, Kierownikom Komisji – naszym nauczycielom matematyki pani A. Kaniewskiej, E. Bilczewskiej – Kajak, W. Włodarczyk, S. Mujcie, A. Kasprowicz, A. Grabarczyk oraz wszystkim uczestnikom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *