Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już niedługo, wręcz za chwilę – 2 kwietnia będziemy obchodzić niezwykle ważne święto – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To wyjątkowy czas, który powinniśmy spędzić na czytaniu.

Aby wybrać lekturę ciekawą, od której nie można się oderwać, poprosiłam uczniów klas I – III, aby każdy wybrał jedną super interesującą książkę. 176 propozycji doprowadziło do stworzenia wykazu Książka, którą warto przeczytać.

Lista znajduje się poniżej i jest świadectwem tego, iż młodzi naprawdę czytają. Różnorodność na pewno zainspiruje każdego niezdecydowanego. Mamy tutaj tytuły obowiązkowych lektur szkolnych (cieszy fakt, iż zdobyły wielu fanów) i książek czytanych dla przyjemności. Pozycje detektywistyczne, obyczajowe, przygodowe, popularnonaukowe.

Niektóre tytuły powtarzały się wielokrotnie. Rekordziści to:

• Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek (15 głosów)
  • Sposób na Elfa Marcina Pałasza (11 głosów)
  • O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego (7 głosów)
  • Dziennik Cwaniaczka Jeffa Kinneya (7 głosów)

Download (DOCX, 22KB)