„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Tuż przed odejściem na nauczanie zdalne uczniowie oddziału IA Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, pod kierunkiem pani Violetty Wojciechowskiej uczyły się przygotowywać zdrowe kanapki. W związku z nadchodzącymi świętami, głównym bohaterem posiłku stało się jajko. Uczniowie mieli za zadanie przygotować niezbędne produkty oraz pomyśleć, jak pięknie udekorować swój posiłek. Oczywiście nie mogło zabraknąć warzyw. Uczniowie bardzo się postarali. Powstały piękne, kolorowe, smakowite kanapki oraz dekoracje. Własnoręcznie przygotowane jedzenie bardzo dzieciom smakowało, zwłaszcza, że znalazła się w nim samodzielnie wyhodowana rzeżucha. Zdobyte, kulinarne i dekoracyjne umiejętności będą jak znalazł podczas przygotowywania z rodzicami Wielkanocnego Śniadania.

oprac. Barbara Wódka