Sukces uczniów naszej szkoły !

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie po raz kolejny zorganizował Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny w tym roku pod nazwą „Pomagamy Ziemi”. Naszą szkołę godnie reprezentowali; Adam Andrzejewski kl. Va, Olga Wiankowska kl. Va, Bartosz Witkowski kl. VIa.

Uczniowie pod opieką nauczycieli; Marleny Bajda, Marty Fabisz i Karoliny Miniszewskiej, przygotowali krótki filmik w ogrodzie botanicznym szkoły, a także plakat z tematem „Co możemy przepisać na receptę Ziemi?”. Konkurs w którym wzięli udział nasi uczniowie miał na celu przede wszystkim kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan ziemi i środowiska przyrodniczego, kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna przyrody oraz potrzeby jej ochrony, a także uwrażliwianie na piękno przyrody poprzez bezpośredni kontakt z nią i  rozwijanie aktywności twórczej uczniów.

W konkursie biorą udział uczniowie z różnych szkół i ośrodków naszego województwa. Nasi podopieczni już osiągnęli wielki sukces! Ich wkład, wysiłek i zaangażowanie przyniósł nam wszystkich wiele satysfakcji, zadowolenia i radości. Zobaczcie to sami!

Opracowanie:

Marlena Bajda, Marta Fabisz, Karolina Miniszewska