Stypendia naukowe już wręczone !

24 czerwca 2021 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyło się wręczenie stypendiów naukowych uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,20  i otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

Dyrektor szkoły Jarosław Koszański rozpoczął uroczystość od przywitania zaproszonych gości: wiceprezydenta Miasta Kutno Jacka Boczkaja, wicedyrektorów szkoły: Violettę Wojciechowską, Aleksandrę Kaniewską, Elżbietę Chodorowską, przedstawiciela Rady Rodziców Magdalenę Wójkowską, pozostałych nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim stypendystów.

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły podkreślił, jak specyficzny, niełatwy, pełen wyzwań i niepokoju z uwagi na stan epidemii był miniony rok szkolny 2020/2021. Lecz wysiłek, wkład i zaangażowanie w naukę został doceniony! Aż dziewięćdziesięciu siedmiu uczniów z rąk pana dyrektora Jarosława Koszańskiego i wiceprezydenta Jacka Boczkaja odebrało dyplomy gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce.

Uroczystość była również świetną okazją do złożenia gratulacji uczniowi klasy VIII a Szymonowi Klimczakowi w związku z ogromnym sukcesem, jaki uczeń naszej szkoły odniósł w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z Języka Angielskiego oraz Matematyki, którego organizatorem był Łódzki Kurator Oświaty. Tytuł finalisty w obu konkursach jest powodem dumy dla nas wszystkich!

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor jeszcze raz pogratulował stypendystom  i podziękował za czas wytężonej, ciężkiej pracy, pełnej wysiłku i motywacji. Życzył wszystkim uczniom i ich rodzicom pełnych słońca, ale przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Po tych słowach nastąpiło oficjalne przekazanie Sztandaru Szkoły im. Tadeusza Kościuszki uczniom klas VII, którzy złożyli przysięgę godnego jej reprezentowania w nowym roku szkolnym.

Opracowała: Marlena Bajda

Zdjęcia: FotoMiki