„AKTYWNY UCZEŃ” – z wizytą na Mazurach

„AKTYWNY UCZEŃ” – z wizytą na Mazurach

„Aktywny uczeń” to nazwa programu, w którym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w dniach 13-15.09 na terenie Ośrodka Halo Mazury w Lidzbarku w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Pełen różnorodnych atrakcji 3-dniowy pobyt oddziałów 8G, 8C oraz 7B miał na celu reintegrację młodzieży, rozwijanie umiejętności indywidualnych oraz zespołowych. Młodzież pod okiem wykwalifikowanego personelu rozwijała swoją aktywność fizyczną oraz poznawała nowe dyscypliny sportowe w naturalnym otoczeniu Welskiego Parku Krajobrazowego.

Główne cele edukacyjne, które były realizowane podczas pobytu na Zielonej Szkole to: rozwój aktywności fizycznej; upowszechnianie zdrowego stylu życia; poznanie regionu warmińsko – mazurskiego; poznanie  walorów przyrodniczych Welskiego Parku Krajobrazowego oraz poszerzenie wiedzy z dziedziny życia społecznego poprzez integrację uczniów i nauki pracy w zespole.

Wśród aktywnych zajęć realizowanych podczas zielonej szkoły były m. in.: gry i zabawy integracyjne, Archery Games, Bezpieczne rozgrywki drużyn łuczników, Quady, Wspinaczka skałkowa, Segway, Zorbing, Water Ball, Strzelnica łucznicza, Strzelnica – wiatrówki, Gry i zabawy sportowe.

 

Opracowała: Sandra Janiak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.