Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”

„Nie bój się, że popełnisz błąd. Jak pokazuje historia niespodziewane wyniki eksperymentu mogą prowadzić do prawdziwego naukowego odkrycia”.

W dniach 21.09.-22.09.2021 w  ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowanego z dotacji Ministra Edukacji i Nauki przybył do naszej szkoły NAUKOBUS. Przywiezione eksponaty były do dyspozycji wszystkich uczniów, którzy w zorganizowanych grupach uczestniczyli w pokazach na hali gimnastycznej. Samodzielnie lub też w gronie przyjaciół uczniowie mieli okazję testować, eksperymentować, odkrywać, obserwować, szukać rozwiązań, współdziałać i wymieniać się wrażeniami. Przy 10 stacjach czekały na nich różnorodne wyzwania: kula plazmowa, wirujące krzesło, sprawdzanie swojej pamięci i reakcji, sposoby powstawania filmu, człowiek-układanka, łamigłówki, szyfry, wyścigi walców, najszybsze zjeżdżalnie.

Była to wyjątkowa lekcja, podczas której uczniowie opuścili swoje ławki i mogli się przenieść w zagadkowy świat nauki i niezwykłych odkryć.  Był to dzień pełen wrażeń dla wszystkich!

 Zdjęcia i opracowanie: M. Bajda i M. Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.