Spotkanie z pszczelarzem.

   Dnia14 września 2021r. oddział 3 d gościł pszczelarza p. Tomasza Wiśniewskiego.  ciekawy i obrazowy sposób przedstawił uczniom mieszkańców ula. Poprzez improwizowanie lalkami dzieci obserwowały życie pszczół. Dzięki temu spotkaniu  uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o  owadach zapylających, ale także ukształtowały właściwą postawę wobec owadów. Warto dodać, że poza samymi naturalnymi materiałami, które pokazał pan pszczelarz, stworzył  dramy o życiu pszczół, z których  dzieci dowiedziały się gdzie i jak mieszkają pszczoły, jakie są zadania robotnic, jaką rolę pełnią trutnie. Poznały również największe zagrożenia dla pszczół i to jak powstaje sam miód. Mogę potwierdzić, że uczniowie z ogromną ciekawością oglądali krótkie animacje, a później długo dyskutowali o życiu owadów. Zarówno materiały pszczelarskie, jak i opowieści  pana Tomka możemy polecić i zachęcić do udziału w tak ciekawych zajęciach, ponieważ  posiadają wysoką wartość edukacyjną.

A.Kaźmierczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.