DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2021 – LEKCJE W PLENERZE

DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2021 – LEKCJE W PLENERZE

W dniach 28, 29 września 2021r. uczniowie klas młodszych pod opieką nauczycieli wzięli udział w akcji: Dzień Pustej Klasy. Dzień ten jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. To globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość nauki terenowej, najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. W tych dniach uczniowie z oddziałów 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3d i uczęszczający do świetlicy szkolnej, uczyli się i bawili w szkolnym ogrodzie botanicznym, miejskim parku, boisku, placu zabaw, podczas wycieczki do piekarni. Zebrali pierwsze jesienne dary, którymi przystroją sale lekcyjne oraz wykorzystają je do nauki. Zajęcia na świeżym powietrzu wpłynęły korzystnie na zdrowie uczniów, ich samopoczucie i rozwój. Uczniowie zacieśnili relacje koleżeńskie. Jak wielokrotnie udowodnili naukowcy kontakt z naturą jest dobry na wszystko.

 

   Joanna Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.