Głośne czytanie !

Głośne czytanie !

Społeczność naszej szkoły wzięła aktywny udział w akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W dniu 28 i 29 września  czytano fragmenty różnych książek. Starsi uczniowie:  Baśniobór – B. Mull,  Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa – C. S. Lewis,  Kuba i Amelka. Godzina duchów – R. Kosik,  Hobbit – J.R.R. Tolkien, Inwokacja – A. Mickiewicz, Na lipę– J. Kochanowski,  Lukrecja – A. Gościnna-Catel, Władca Pierścieni –J.R.R. Tolkien,  Podziękowanie – J. Twardowski,  Sztuka dom – J. Baran,  Harry Potter – J.K. Rowling;  młodsi :  Opowieści o piesku i kotce, jak razem gospodarzyli i jeszcze o innych różnych rzeczach –  Josef Czapek,  Komputerowe królestwo Bobrusia – Lidia Ippoldt,  Bajka o Tonim – języczku, którego pokaleczyły brzydkie słowa – Urszula Lisowska – Kożuch, Jak to ze lnem było – Maria Konopnicka, Sposób na Elfa– M. Pałasz, O wróbelku Elemelku – Hanna Łochocka.  W wydarzeniu wzięło udział 12 oddziałów i podopieczni ze świetlicy szkolnej ( ok. 280 uczniów ).

Dziękuję za udział w akcji i nieustająco zapraszam do biblioteki szkolnej.

Wasza bibliotekarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.