Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

W dniu 6 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tej choroby. Motywem przewodnim jest #17milionów oraz kolor zielony jako symbol solidarności z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzeli przygotowaną prezentację, dzięki której zwiększyła się wśród młodzieży świadomość na temat funkcjonowania niepełnosprawnych rówieśników. Włączyli się aktywnie w obchody, zakładając również zielone ubrania
Wspólne przemyślenia przyczyniły się do powstania tematycznych plakatów wykonanych przez uczniów z oddziału 7c .

 

Agnieszka Stasiak
Agnieszka Grabarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.