Rozpoczynamy cykl wirtualnych wystaw książek pod hasłem: Przeczytaj, bo warto!

Rozpoczynamy cykl wirtualnych wystaw książek pod hasłem: Przeczytaj, bo warto!

 

Co miesiąc będziemy prezentować książki, które warto przeczytać. Postaramy się też przybliżyć postacie współczesnych autorów.

Marcin Pałasz to polski pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych, a także laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pałasz jest autorem takich książek jak „Sposób na Elfa”, „B@jki”, „Dasz radę Marcelko”.
Marcin Pałasz urodził się 29 maja 1971 roku w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. Przez wiele lat był związany z branżą marketingu – pracował w agencji reklamowej. Pisarzem został zupełnie przez przypadek. Postanowił bowiem napisać książkę dla swojego chrześniaka, Krzysia, aby zachęcić go do czytania. Przyjaciel autora był pod jej wielkim wrażeniem i namówił go, aby wysłał tekst to wydawnictwa. Niedługo potem oficyna wydawnicza Nasza Księgarnia kupiła prawa do publikacji debiutanckiej książki Pałasza pod tytułem „Opowieści z krainy potworów”. Od tego czasu pisarz nie traci czasu i trenuje wyobraźnię swoich czytelników, publikując coraz to nowe książki.

W zbiorach biblioteki szkolnej posiadamy większość książek pana Pałasza.

 

Zapraszam. Wasza bibliotekarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.