„Pamiętamy o tych, którzy odeszli…”

„Pamiętamy o tych, którzy odeszli…”

 

W piękne i słoneczne piątkowe przedpołudnie, 29 października b. r., uczniowie naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Miejski w Kutnie. Wyjście na cmentarz stało się już coroczną tradycją  w oddziale 8g.  Z okazji Dnia Wszystkich Świętych, nasi uczniowie w ciszy i skupieniu mieli okazję zapalić znicze, symbolizujące pamięć oraz wieczność i ułożyć je na wybranych grobach i pomnikach Nieznanych Żołnierzy, którzy oddali swe życie za wolność umiłowanej Ojczyzny. Wizyta na cmentarzu za każdym razem jest dla uczniów żywą lekcją historii oraz ważną nauką obywatelskich postaw wobec miejsc i osób związanych z dziejami naszego rodzinnego kraju. Jest to kwestia niezwykle istotna i zawsze aktualna mająca wpływ na pogłębienie i umocnienie postawy patriotyzmu.

Opracowała: S. Janiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.