“Szkolne przygody Gangu Swojaków”

“Szkolne przygody Gangu Swojaków”

     Uczniowie  z klas I – III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym “Szkolne przygody Gangu Swojaków”. Dzieci, podczas odwiedzin w bibliotece szkolnej, wysłuchały opowiadań z książki “Gang Swojaków”. Na zajęciach w świetlicy  poznały zwierzęta, które żyją na terenie naszego powiatu. Oglądały filmy i książki/albumy o zwierzętach. Obserwowały otaczającą nas przyrodę. Słuchały odgłosów ptaków, owadów i ssaków. Rozmawiały o tym, jak dbać  i nie zakłócać życia przyrody. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat piękna i bogactwa naszej przyrody. Rozpoczęły akcję codziennego czytania i wykonywania zadań przybliżających ich do zdobycia odznaki Troskliwego Odkrywcy. Najwytrwalsi  zapoczątkowali akcję obserwowania otaczającej nas przyrody w naturalnym środowisku.

     Wychowankowie świetlicy szkolnej wspólnie wykonali konkursową pracę plastyczną, która przedstawia mapę naszej małej ojczyzny – powiatu kutnowskiego i zwierzęta chronione żyjące na tym terenie.

  Czekamy na wyniki. Nasza zabawa połączona z nauką poznawania, doceniania i szanowania przyrody trwa nadal.

 Nauczyciel bibliotekarz i wychowawcy świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *