5b i 5d wraz z wychowawcami odwiedzili Warszawę.

W dniu 29 października 2021 uczniowie oddziału 5b i 5d wraz z wychowawcami odwiedzili Warszawę.

W trakcie wyjazdu do stolicy uczniowie mieli okazję zwiedzić jeden z najpopularniejszych stadionów w Polsce – PGE Narodowy i tym samym poczuć się jak prawdziwy kibic siadając w jednym w biało-czerwonych krzesełek. Wycieczka po arenie odbyła się trasą zatytułowaną „Piłkarskie emocje”. Uczniowie odwiedzili szatnie, które większość z nich kojarzyła jako miejsce zarezerwowane wyłącznie dla naszej reprezentacji piłkarskiej. Mieli również możliwość odwiedzić miejsce konferencyjne gdzie zasiadali między innymi tacy piłkarze jak Robert Lewandowski. Zwiedzając PGE Narodowy uczniowie mogli również zobaczyć tak zwaną „strefę relaksu” przeznaczoną dla piłkarzy.

Drugim punktem wycieczki do Warszawy była wizyta w Manufakturze Czekolady. Uczniowie wzięli udział w warsztatach podczas których dowiedzieli się jak wygląda cały proces produkcji tego smakołyku oglądając prezentację multimedialną „Od ziarna do tabliczki czekolady”. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli okazję spróbować prażonego ziarna kakaowca jak również zobaczyć na żywo proces tak zwanego temperowania czekolady w wykonaniu pracownika prowadzącego warsztaty. W trakcie wizyty w Manufakturze Czekolady uczniowie zostali również poczęstowani aromatyczną czekoladą na gorąco jednakże najważniejszym i zarazem najciekawszym punktem warsztatów  była możliwość wykonania własnej tabliczki czekolady.

Emilia Trusińska

Magdalena Stawicka