Szkolna sztafeta czytelnicza już za nami

Szkolna sztafeta czytelnicza już za nami

W ostatnią środę października, czyli 27.10., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uczczeniu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych szkolną sztafetą czytelniczą. Czytanie rozpoczęliśmy kilka minut po godzinie ósmej i na każdej godzinie lekcyjnej czytał inny oddział. Najczęściej sięgano po baśnie i legendy polskie: klasa 1a – Poznańskie koziołki, 1c -Wanda Chotomska – Legendy polskie,  1d – Najpiękniejsze baśnie, 2a – Legenda o Kutnie (Legenda częściowo oparta na materiałach źródłowych, lekko zmodyfikowana do formy bardziej przystępnej dla dzieci. Opracowanie mgr Monika Smykowska SP4). Czytała babcia ucznia Gabriela Kaźmierczyka, 2c – O Lechu, Czechu i Rusie, 3b – dzieci czytały wybraną samodzielnie baśń H. CH. Andersena Len,  5b – fragment Bajki ludów Północy: Lis, ptaszek i kruk, 7c – Baśnie i legendy polskie, 8h – Baśnie i legendy polskie : Boruta, dzieci w świetlicy  szkolnej – Legenda o Warsie i Sawie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli  aktywny udział i mam nadzieję, że dobrze się bawili. Zapraszam do kolejnych akcji i zabaw czytelniczych.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej!

Wasza bibliotekarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.