“Jeszcze Polska nie zginęła…”.

“Jeszcze Polska nie zginęła…”.
 
 
11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Dlatego 10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wystawą przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, podczas której przedstawione zostały sylwetki polskich żołnierzy, a także elementy ekwipunku wykorzystywanego podczas walki.
 
Aby głębiej przeżyć ten czas wszystkie oddziały naszej szkoły włączyły się również w coroczną akcję “Szkoła do Hymnu”. O godzinie 11.11 w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie wybrzmiał więc “Mazurek Dąbrowskiego”.
 
Na prośbę Samorządu Uczniowskiego wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie cały dzień przemieszczali się po korytarzach szkolnych z własnoręcznie przygotowanymi flagami, które przypięte zostały do odzieży.
 
10 listopada był wyjątkowy również dlatego, że na głównym holu szkoły umieszczona została biało – czerwona flaga wykonana własnoręcznie przez uczniów i pracowników szkoły techniką origami. Dzięki niej uczniowie mogli wspominać czasy historii Polski, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna (jako niepodległe państwo) przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
 
 
Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *