NIECH ŻYJE BIAŁO – CZERWONA!

NIECH ŻYJE BIAŁO – CZERWONA!

W tym roku obchody Światowych Dni Origami Samorząd Uczniowski oraz miłośnicy składania papieru postanowili połączyć z przygotowaniami do Narodowego Święta Niepodległości. Origami pomaga w nauce geometrii. Ćwiczy dokładność, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Uczy spokoju i cierpliwości. Te, jakże ważne cechy, przydają się nie tyko w szkolnej rzeczywistości, mogą znaleźć odbicie również w dorosłym życiu i pracy zawodowej. W akcję składania białych i czerwonych kwiatów włączyły się wszystkie dzieci klas młodszych, ich wychowawcy i nauczyciele wspierający, wychowawcy świetlicy oraz pani Eliza Siuda. Wychowawcy klas starszych; panie Agnieszka Adamek, Magdalena Frankowska, Sylwia Mujta, Wioleta Włodarczyk, Anna Wieczorkowska, Ewa Andryszczak – Pawłowska zaangażowały w akcję również uczniów klas starszych. W wyniku wspólnej pracy powstała mapa Polski w naszych barwach narodowych. Można ją podziwiać w holu głównym szkoły.

Koordynatorzy akcji:

Barbara Wódka, Karolina Jeziorska

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.