ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i pękaty.

Miś jest fajny i kudłaty.

Miś jest gruby tak jak kula.

  Misia zawsze się przytula.”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – PLUSZOWY MIŚ.

            W oddziale 1d świętowano przez cały dzień. Uczniowie przynieśli swoje misie, które niewątpliwie umiliły czas spędzony w szkole. Wychowawczyni zapoznała uczniów z historią Dnia Pluszowego Misia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę książek z sylwetkami misiów: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Coralgola. Chętnie wypowiadały się o swoich zabawkach i bohaterach oglądanych książek. Czytały fragmenty misiowych przygód. Następnie obejrzały film animowany pt. „Miś Uszatek i przyjaciele”. W dwuosobowych grupach układały puzzle z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej. Rozwiązywały zadania tekstowe z pomocą pluszowych przyjaciół. Atrakcją dnia był quiz o upodobaniach niedźwiadków, pląsy zuchowe i „misiowe tańce”. Uczniowie stworzyli portret ulubionego misia w edytorze Paint. Na zakończenie  dnia każdy uczeń tradycyjnie zjadł „małe conieco”.

Uczniowie chętnie uczyli się i bawili z Pluszowym Misiem. Dowiedli, że szanują swoje zabawki. Przyznali, że mimo posiadania atrakcyjnych i nowoczesnych zabawek lubią bawić się z misiami, powierzać im najskrytsze tajemnice. Przecież moda na misia nie przemija, „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!”

                                                                                                 Uczniowie oddziału 1d z wychowawcą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.