Lekcja Sushi i nie tylko …

         Lekcja Sushi i nie tylko …

                                                           „Taiki bansei – wielkie talenty dojrzewają powoli”

 

            „Uwierz w siebie i bądź kimś!” – pod taką nazwą w oddziale 6a od października bieżącego roku odbywają się warsztaty zajęć pozalekcyjnych, których celem jest podniesienie kompetencji społecznych dziecka, wdrażanie do podejmowania inicjatywy, pokonywanie trudności, rozwijanie swoich zainteresowań, a także określanie swoich przyszłych wyborów edukacyjno-zawodowych.

            Podczas zajęć uczniowie określali swoje mocne i słabe strony, poszerzali wiedzę na temat różnych sposobów komunikacji, ustalali nawyki pozytywnego myślenia.  Z wykorzystaniem programów interaktywnych takich jak; wordwall, tablicy Jamboard czy programu CANVA tworzyli mapę myśli związaną z poczuciem własnej wartości, a także budowali pozytywny obraz własnej osoby.

            13 grudnia w ramach zajęć obyło się również pierwsze spotkanie z zaproszonym gościem – SUSHI MASTEREM – panią Magdaleną Hinz-Góralczyk i Sarą Kubiak z japońskiej restauracji MAIKI SUSHI. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym dokładnie zajmują się mistrzowie perfekcyjnie przyrządzanych dań i czy łatwo jest prowadzić gastronomiczny biznes. Po części teoretycznej uczniowie poznali recepturę kuchni japońskiej – własnoręcznie zrobionego różnego rodzaju sushi;

  1. Hosomaki – sushi z ogórkiem i wasabi,
  2. Futomaki– Sushi z łososiem, serkiem śmietankowym, sosem wasabi, tykwą (dynia) oraz marynowaną rzodkwią
  3. Uromaki (California)– Sushi charakteryzujące się tym, że ryż jest na zewnątrz, a w środku nori z sosem, paluszkami karbowymi (surimi), marynowaną rzodkwią  i ogórkiem.

Warsztaty zakończyły się sukcesem każdego ucznia. Tutaj każdy został wielkim Sushi Masterem!

  Opracowały: Marlena Bajda i Marta Fabisz      

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.