DZIECIAKI I OPERA – CZY TO MOŻLIWE?

DZIECIAKI I OPERA – CZY TO MOŻLIWE?

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi i poznawania różnych zawodów w dniu 14 stycznia 2022r. w oddziale 2A znowu zagościła niezwykła osoba. Tym razem uczniowie spotkali się z panią Małgorzatą Pawłowską – śpiewaczką operową. Było cudownie! Pani Małgorzata jest wyjątkową, młodą osobą. Oczarowała nas swoim śpiewem. Śpiewała sopranem, tak cudnie, że aż przechodziły ciarki. Wysłuchaliśmy pieśni znanych kompozytorów oraz fragmenty, wykonanych w różnych językach, arii operowych. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Pani Małgorzata przybliżyła nam wiedzę na temat opery. Zapoznała nas z kulisami teatru muzycznego oraz muzycznymi ciekawostkami. Starała się przekonać uczniów, iż tylko wytrwałość, regularne treningi, czasem wyrzeczenia i systematyczna praca nad sobą mogą doprowadzić do spełnienia
i osiągnięcia sukcesu. Pani Małgorzata pokazała, jak niezwykłym zawodem jest zawód śpiewaczki operowej. Rozbudziła w małych sercach zamiłowanie do muzyki oraz szacunek dla muzycznego dorobku kulturowego. Dzieciakom bardzo się podobało. To była prawdziwa uczta dla duszy 🙂

Wychowawca 2A

                                                                                                       Barbara Wódka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.