SŁODKA   NIESPODZIANKA

                                          

 Czekolada to jeden z ulubionych przysmaków. Jest nie tylko pyszna, ale potrafi poprawić samopoczucie i dodać krzepy. Po zjedzeniu porcji czekolady lepiej się myśli i koncentruje. Przekonali się o tym uczniowie oddziału 1d podczas wizyty taty Huga, we wtorek  1 marca 2022r. Spotkanie rozpoczęło się od nauki rymowanki „Czekolada”, która uczniom dodała pozytywnej energii. Pan Jakub Ryż opowiedział o wykonywanym zawodzie, oraz  o produkcji czekolady. Przyniósł owoce kakaowca, kakao i inne produkty z których wytwarzana jest czekolada. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzą owoce kakaowca, rozpoznawali właściwości nasion i czekolady za pomocą zmysłów; wzroku, węchu, smaku     i dotyku. Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodkie upominki. Będziemy pamiętać o tym, że czekolada ma wiele pozytywnych właściwości, ale przy spożywaniu tego słodkiego przysmaku musimy kierować się zdrowym rozsądkiem  i umiarem.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Uczniowie oddziału 1d z wychowawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *