Pokaz koreańskiej sztuki walki Taekwondo

„Słabi widzą przeszkody. Silni widzą jedynie cel.
A ci najlepsi widzą przeszkody i dążą do celu”.

                            Oyama

Pokaz koreańskiej sztuki walki Taekwondo

14 marca 2022r. w ramach zajęć pozalekcyjnych „Uwierz w siebie i bądź kimś!” w oddziale VI a obyły się warsztaty, prowadzone przez wyjątkowych gości – pana Tomasza Białobłockiego, wielokrotnego medalistę na turniejach krajowych i międzynarodowych w kategoriach walki oraz form, posiadacza stopnia 4 DAN w Taekwondo WTF, a także jego asystenta Michała Kryściaka.

Wszyscy uczniowie zapoznali się z podstawowymi technikami kopnięć oraz elementami samoobrony. Uczniowie czerpali wiele satysfakcji i wykazali duże zainteresowanie dyscypliną sportu, dzięki której mieli okazję „uczyć się od siebie nawzajem”. Zajęcia były także okazją do zwiększenia wiedzy na temat samodyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, motywacji a także wiary we własne możliwości. Uczestnikom warsztatów przypomniano również zasady, które w tej sztuce walki są najważniejsze; grzeczność, uprzejmość rzetelność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola, opanowanie i odwaga. Dla wszystkich uczniów było to wyjątkowe spotkanie, bo pełnie niesamowitych wrażeń     i pozytywnych emocji.

                                                         Marlena Bajda i Marta Fabisz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.