Powitanie wiosny

 

     Jak każdego  roku – 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Natomiast ta astronomiczna rozpoczęła się już dzień wcześniej – w niedzielę 20 marca, punktualnie o godzinie 16.33. W związku z tym wydarzeniem uczniowie oddziału 2B w dniu dzisiejszym powitali z piosenką na ustach tą najpiękniejszą i najbardziej radosną porę roku. „Pani Wiosna” przygotowała dla dzieci kilka specjalnych  zadań do wykonania. Uczniowie odszukiwali i nazywali pierwsze wiosenne kwiaty, rozwiązywali zagadki, kolorowali szablony kwiatów. W nagrodę wiosna przygotowała dla uczniów zdrowy poczęstunek. Zwieńczeniem dnia był spacer w szkolnym ogrodzie botanicznym, gdzie już widać budzącą się do nowego życia przyrodę.

Jadwiga Rojewska, Ewelina Wróblewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.