KONKURSY w ramach programu TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA  zostały rozstrzygnięte

W czwartek, 07 kwietnia, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach realizacji XII edycji programu edukacyjnego „Twoje Dane – Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Konkursy były zróżnicowane oraz dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Celem konkursów było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie zasad ochrony danych osobowych a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Ważnym celem konkursów było również rozwijanie zainteresowań artystycznych lub literackich uczniów.

Konkurs plastyczny „Bądź rycerzem swoich danych” skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły (klasy I – III). Uczniowie klas czwartych tworzyli zakładki do książki z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Zadaniem piąto – i szóstoklasistów było wykonanie komiksu przedstawiającego wymyśloną historię na temat ochrony danych osobowych. Uczniowie biorący udział w konkursie przy tworzeniu projektu mogli korzystać z kreatorów komiksu, bądź rysować i wstawiać elementy do dowolnego edytora tekstu. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach konkursu literackiego mieli napisać pracę – opowiadanie, którego bohaterowie pokazują, jak należy chronić swoje dane osobowe w świecie realnym lub wirtualnym. Opowiadanie musiało zawierało puentę – ostrzeżenie innych (rówieśników lub dorosłych) przed możliwymi zagrożeniami związanymi z zagadnieniem ochrony danych osobowych.

Dotarło do nas wiele pięknych prac. Wszystkie prace są niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości w ich przygotowaniu, zarówno od najmłodszych uczestników, jak i najstarszych.

Oto zwycięzcy:

Klasy I – III

I miejsce – Antoni Szac 1b,

I miejsce – Wiktoria Chodor 1c

I miejsce – Nina Marska 3a

I miejsce – Viktoria Krepych 3b

I miejsce – Julia Kubiak 3b

Klasy IV

I miejsce – Adam Malak 4c
II miejsce – Igor Jankowski 4b
III miejsce  – Jan Waliszewski 4d

Klasy V – VI

I miejsce  – Lena Wasielewska 5b
I miejsce  – Klaudia Dokowicz 5d

Klasy VII – VIII

I miejsce  – Aleksandra Grzyb 8f
I miejsce  – Lena Królikowska 8g
II miejsce  – Anna Marciniak 7b
II miejsce  – Jakub Szczerbakowicz 7c
III miejsce  – Aleksandra Targalska 7h

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za wkład, wysiłek i zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Dziękujemy również Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki za ufundowanie wszystkich nagród.

Organizatorami konkursów były panie Karolina Jeziorska, Anna Michalczyk, Emilia Trusińska, Magdalena Stawicka oraz Marta Talaga.

Beata Kusiak
koordynator programu TDTS