KONKURSY w ramach programu TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA  zostały rozstrzygnięte

W czwartek, 07 kwietnia, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach realizacji XII edycji programu edukacyjnego „Twoje Dane – Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Konkursy były zróżnicowane oraz dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Celem konkursów było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie zasad ochrony danych osobowych a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Ważnym celem konkursów było również rozwijanie zainteresowań artystycznych lub literackich uczniów.

Konkurs plastyczny „Bądź rycerzem swoich danych” skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły (klasy I – III). Uczniowie klas czwartych tworzyli zakładki do książki z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Zadaniem piąto – i szóstoklasistów było wykonanie komiksu przedstawiającego wymyśloną historię na temat ochrony danych osobowych. Uczniowie biorący udział w konkursie przy tworzeniu projektu mogli korzystać z kreatorów komiksu, bądź rysować i wstawiać elementy do dowolnego edytora tekstu. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach konkursu literackiego mieli napisać pracę – opowiadanie, którego bohaterowie pokazują, jak należy chronić swoje dane osobowe w świecie realnym lub wirtualnym. Opowiadanie musiało zawierało puentę – ostrzeżenie innych (rówieśników lub dorosłych) przed możliwymi zagrożeniami związanymi z zagadnieniem ochrony danych osobowych.

Dotarło do nas wiele pięknych prac. Wszystkie prace są niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości w ich przygotowaniu, zarówno od najmłodszych uczestników, jak i najstarszych.

Oto zwycięzcy:

Klasy I – III

I miejsce – Antoni Szac 1b,

I miejsce – Wiktoria Chodor 1c

I miejsce – Nina Marska 3a

I miejsce – Viktoria Krepych 3b

I miejsce – Julia Kubiak 3b

Klasy IV

I miejsce – Adam Malak 4c
II miejsce – Igor Jankowski 4b
III miejsce  – Jan Waliszewski 4d

Klasy V – VI

I miejsce  – Lena Wasielewska 5b
I miejsce  – Klaudia Dokowicz 5d

Klasy VII – VIII

I miejsce  – Aleksandra Grzyb 8f
I miejsce  – Lena Królikowska 8g
II miejsce  – Anna Marciniak 7b
II miejsce  – Jakub Szczerbakowicz 7c
III miejsce  – Aleksandra Targalska 7h

 

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za wkład, wysiłek i zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Dziękujemy również Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki za ufundowanie wszystkich nagród.

Organizatorami konkursów były panie Karolina Jeziorska, Anna Michalczyk, Emilia Trusińska, Magdalena Stawicka oraz Marta Talaga.

Opracowała
Beata Kusiak
koordynator programu TDTS

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.