Kolejne spotkanie już za nami.

  „Jedno działanie jest cenniejsze od dziesięciu pomysłów”

(Emre Yilmaz)

 

Kolejne spotkanie już za nami.

11 kwietnia w oddziale VI a w ramach programu zajęć pozalekcyjnych „Uwierz  w siebie i bądź kimś”! gościliśmy panią Magdalenę Żaczek, menadżera ds. rozwoju Fundacji Pro Aperte, która opowiedziała uczniom o działalności Fundacji oraz wolontariacie.

Na początku spotkania uczniowie pogłębili wiedzę na temat zaburzenia rozwojowego jakim jest spektrum autyzmu, jakie są jego charakterystyczne objawy, z jakimi trudnościami borykają się takie osoby oraz w jakich zawodach na rynku pracy są najlepszymi specjalistami. Następnie krótko opowiedziała, czym dokładnie zajmuje się działająca w naszym mieście od 2018 roku Fundacja Pro Aperte i jakie są jej plany na przyszłość. Uczniowie dowiedzieli się, że oprócz opieki terapeutycznej osób niepełnosprawnych, otrzymują oni pomoc w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, wychowania i integracji.

W kolejnej części spotkania z uwagą i zainteresowaniem skupiono się na temacie wolontariatu działającego dla podopiecznych Fundacji. Zaprezentowano zasady licytacji na grupie społecznościowej „ToTu licytujemy dla Fundacji Pro Aperte”, a także inne formy wsparcia, które są przeznaczane na budowę pierwszego w regionie centrum terapeutycznego oraz parku rozrywki dla dzieci niepełnosprawnych.

Po dzisiejszym warsztatach jedno wiemy  na pewno – warto pomagać, bo przecież „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się  z nimi dzielisz”. I to ma sens!

                           

                              

Opracowanie: M. Bajda, M. Fabisz.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *