Warsztaty z pszczelarzem

 

W dniu 13.04. 22. w oddziale 8a, w ramach regionalizmu   i doradztwa zawodowego, odbyły się warsztaty z udziałem pszczelarza pana Tomasza Wiśniewskiego ze stowarzyszenia  „Wesoła pasieka”. Uczniowie mieli możliwość dogłębnego poznania sekretnego życia pszczół. Dowiedzieli się m.in. co to jest pszczela rodzina i poznali jej strukturę, co to jest ul oraz jak żyją pszczoły. Uczniowie podczas warsztatów mogli zadawać pytania, na które uzyskiwali wyczerpującą odpowiedź. Zapoznani zostali także z zawodem pszczelarza, poznali tajniki tego zawodu, jak również obowiązki pszczelarza oraz sposób wytwarzania miodu. Dowiedzieli się jakie są rodzaje miodu i co oznacza pojęcie apiterapia. Oznacza ono leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi.  W trakcie  warsztatów uczniowie zakładali strój, w którym pszczelarz idzie do pasieki oraz wykonywali woskowe świece. Do  elementów dydaktycznych należał również, podsumowujący spotkanie, quiz wiedzy o życiu pszczół. Uczniowie za udzielenie poprawnej odpowiedzi mogli otrzymać drobny upominek.

Opracowała: Małgorzata Olesińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *