Język polski na Tik Tak

Język polski na Tik Tak to innowacja pedagogiczna , którą objęte zostały oddziały 7b i 7g od grudnia 2021r. do czerwca 2022r. Założeniem jej było rozwijanie umiejętności  komputerowych i informatycznych na lekcjach języka polskiego poprzez wykorzystanie aplikacji dostępnych w zasobach Internetu przy realizacji lekcji z omawianych lektur, gramatycznych i ortograficznych. Innowacja miała pokazać uczniom, że urządzenia mogą służyć także do edukacji, nauki, ćwiczenia umiejętności, a język polski nie musi być nudny. Uczniowie wspólnie dochodzili do wiedzy przy zgłębianiu tajników obsługi programów i aplikacji (learning apss, canva, kahoot), a tworzenie lapbooków, quizów i prezentacji sprawiło, że oni również czuli się twórcami, a swą twórczość prezentowali na forum klasy. Nauka poprzez zabawę zawsze jest bardziej efektywna, bo jak mówił P. Coelho: „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie”.