Pierwsza pomoc – ważna sprawa

 

W dniu 19 maja br. do uczniów oddziału 2c została zaproszona Pani Anna Kozłowska – ratownik medyczny i pielęgniarka Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Ta wykwalifikowana osoba w sposób profesjonalny, a zarazem bardzo przystępny przedstawiła nam podstawowe zasady postępowania w przypadkach: omdlenia, zasłabnięcia, urazu kończyny dolnej, zakrztuszenia, oparzenia oraz urazu głowy. Te niepożądane sytuacje mogą wydarzyć się w szkole, w domu, na ulicy i mogą dotyczyć każdego z nas. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest warunkiem utrzymania zdrowia, a nawet życia poszkodowanego. Już od najmłodszych lat, ważne jest, abyśmy potrafili zadbać o drugiego człowieka. Te interesujące zajęcia pomogą nam zdecydowanie i pewnie podejmować właściwe decyzje.

Bardzo dziękujemy Pani Ratownik za wprowadzenie nas w tę trudną, ale jakże istotną tematykę prozdrowotną.

Opracowała

       Jolanta Kruszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.