Spacer ścieżką edukacyjną

Dnia 30 maja uczniowie  oddziału 7g wybrali się na spacer ścieżką edukacyjną z sympatycznym Panem Leśniczym z nadleśnictwa Chrosno. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie budowę lasu i uświadomić sobie, jak wszystko, co w nim żyje jest ważne i potrzebne nie tylko ludziom, ale sobie nawzajem. Wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków – tak piękny o tej porze roku, kiedy to nawoływały się o poranku, wzięliśmy udział w podchodach leśnych – próbując rozpoznać gatunki drzew, a także dowiedzieliśmy się, na co przeznaczane jest drewno leżące już przygotowane i oznaczone tabliczkami na leśnych duktach. Na zakończenie było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólna zabawa. Czasami warto wyrwać się z miejskiego zgiełku, by w lesie usłyszeć samego siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.