Wycieczka na Komendę Powiatową Policji w Kutnie.

Dnia 31 maja 2022r. uczniowie kl.5c Szkoły Podstawowej nr1 w Kutnie w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili wraz z wychowawczynią p.Iwoną Jabłońską Komendę Powiatową Policji w Kutnie. Podczas wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Poznały Jumę- czworonożnego funkcjonariusza, który na co dzień zajmuje się wykrywaniem ukrytych narkotyków. Ogromne wrażenie na uczniach wywarło pomieszczenie, w którym pracuje technik kryminalistyki. Dowiedzieli się, w jaki sposób wykonuje się odciski linii papilarnych oraz zdjęcia sygnalityczne. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się wyposażeniu funkcjonariuszy policji. Zainteresowanie wywarł również policyjny radiowóz. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał od p. rzecznik Edyty Machnik element odblaskowy i książeczkę na temat udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej aktywni uczestnicy wycieczki w nagrodę zostali zaproszeni do biura Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie i wykonania zdjęcia w jego fotelu. Wycieczkę zaliczmy do bardzo udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.