DZIEŃ EUROPY ORAZ DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCHW NASZEJ SZKOLE

W miesiącu maju i w czerwcu nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego podjęli w naszej szkole różnorodne działania w ramach obchodów  Dnia Europy , które połączyliśmy z obchodami Dnia Języków Obcych.  Odbył się m.in. Szkolny Konkurs Językowy pt.: „Mistrz języka angielskiego”.  Warto zaznaczyć, że uczniowie wzięli również udział, co prawda jeszcze  przed świętami wielkanocnymi, w konkursie „Świąteczna kartka wielkanocna   z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim”. W ten sposób mogli sprawdzić swoją wiedzę i doskonalić umiejętności językowe.

Nauczyciele języków obcych, na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, wykorzystywali technologię informacyjno-komunikacyjną , w tym m.in. prezentacje, by połączyć zaciekawienie, wzbudzić motywację do nauki języków obcych, ale również by łączyć zabawę z nauką. Uczniowie poznali kraje,   w których mówi się w języku angielskim oraz w języku angielskim. Zaznajomili się z tradycjami i zwyczajami  tych krajów oraz możliwościami  podjęcia w nich w przyszłości nauki czy pracy. Zdobyli również podstawowe wiadomości na temat Unii Europejskiej.

Uczniowie oddziału 3d wraz z wychowawcą przyrządzali i degustowali smakołyki z różnych stron świata, w tym z Europy.

Na lekcjach języka niemieckiego mogli również założyć stroje w barwach Niemiec i poczuć się jak prawdziwi kibice np. podczas meczu. Przy okazji poznali symbole narodowe Niemiec.

Na holu naszej szkoły można było obejrzeć gazetki tematyczne na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie miasta warto odwiedzić podczas wakacji, i co warto w nich zobaczyć oraz  zwiedzić.

Uczmy się języków obcych. To obowiązek każdego Europejczyka!

Udanych, bezpiecznych wakacji podczas zwiedzania Europy i nie tylko

Opracowała:

Małgorzata Olesińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.