WARSZTATY CUKIERNICZE W FINO

WARSZTATY CUKIERNICZE W FINO

        26 września  uczniowie oddziału Ib zostali zaproszeni przez rodziców Poli K. do restauracji, cukierni FINO. Tata naszej koleżanki oprowadził nas po salach restauracji, przedstawił różne urządzenia, omówił metody pracy osób zatrudnionych w Fino. Mieliśmy też okazję poznać szefa kuchni i specyfikę tego zawodu. Mogliśmy się także pobawić w sklep. Następnie odbyły się warsztaty cukiernicze. Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Przekonaliśmy się o tym, wykonując swój pierwszy, profesjonalny deser na bazie bezy. Jeszcze więcej frajdy mieliśmy w czasie jego degustacji. Dzieci, uczestnicząc w warsztatach, poznały tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. W planie zajęć uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny, organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania i odpowiedniej diety. Program warsztatów wychodził naprzeciw zainteresowaniom dzieci. Miał na celu rozwijanie postawy twórczej, przyczyniającej się do pełniejszego rozwoju osobowości dziecka.

Bardzo dziękujemy rodzicom Poli za zaproszenie na tak ,,słodkie” spotkanie.

  Uczniowie Ib z wychowawczynią

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *