Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inni – wszyscy równi”. Celem akcji jest między innymi uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz  kształtowanie tolerancji.

Język migowy dla dzieci słyszących – to nie tylko nauka nowego sposobu komunikacji, ale również nauka empatii, rozwoju mowy i rozwoju intelektualnego dziecka.

W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących, przypadającego w ostatnią niedzielę września nauczyciele specjaliści zorganizowali w klasach pierwszych lekcję poświęconą zmysłowi słuchu. Dzieci mogły się dowiedzieć, jak funkcjonują na co dzień osoby głuchonieme, z jakimi problemami się borykają i w jaki sposób możemy się z nimi komunikować. Uczniowie nauczyli się piosenki „ Cztery pory
w roku są”, pokazywanej w języku migowym.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci uczyły się tolerancji i integracji z osobami niesłyszącymi.

Opracowały

Marta Albińska i Marzena Cichacz