EDUKACJA PRZYRODNICZA W PŁOCKIM ZOO

28 września  dzieci z klas: Ia i Ib pojechały na wycieczkę do płockiego ZOO. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Podczas wyjazdu była ładna, jesienna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość bezpośredniego kontaktu z niektórymi zwierzętami (pod nadzorem ich opiekunów). Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny oprócz tego, że jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jest  też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Pobyt w ZOO dostarczył pierwszakom  wiele wrażeń    i  radości. Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia     i zakupione pamiątki.

Uczniowie Ia i Ib z wychowawczyniami