“PIRAMIDA DOBRA- #CHALLANE-ZAŚWIEĆMY NA ZIELONO”

6 października obchodzony jest na świecie: Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Tego dnia w naszej szkole połączyliśmy swoje siły łącząc się w piramidzie dobra. Każdy odział naszej społeczności szkolnej spróbował swoich sił wykonując #challange . Zadanie polegało na wykonaniu 10 pompek lub 10 przysiadów. Każdy w zakresie swoich możliwości. Celem było również uświadomienie wszystkim uczniom, problematyki życia osób żyjących z MPD poprzez prezentację gazetki szkolnej. Mogliśmy również przyłączyć się do dobrych uczynków  poprzez zostawienie “zielonej karteczki dobra które uczyniliśmy”.

Kolor zielony,  jako kolor nadziei, stał się symbolem obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego i tego dnia na całym świecie, w geście solidarności z osobami z MPD, rozświetlane są w kolorze zielonym prestiżowe budynki i obiekty.

Opracowały :
Karolina Sulej i Agnieszka Stasiak