Wycieczka do Rogowa

W dniu 12 października br. uczniowie oddziałów 2d i 3c mieli przyjemność odwiedzić arboretum w Rogowie – przepiękny ogród z różnorodnymi drzewami i krzewami pochodzącymi z wielu zakątków Europy i świata. Przechadzaliśmy się wśród wysokich sosen, dębów i grabów. Podziwialiśmy malowniczy jesienny wygląd klonów i cyprysików groszkowych. Dzięki paniom przewodnik poznaliśmy wiele ciekawych gatunków roślin. Mogliśmy dotknąć, a nawet posmakować ich jadalnych owoców. Odbyliśmy również spacer wzdłuż       stawów i strumyków w alpinarium. Podsumowaniem wycieczki był zakup roślin domowych (papryczki) oraz roślin ogrodowych.

Wizyta w arboretum w Rogowie – to bezpośredni kontakt z naturą, doskonała lekcja przyrody w plenerze. Niewątpliwie niejedno dziecko zechce tutaj wrócić wspólnie ze swoimi najbliższymi.

Opracowała    Jolanta Kruszewska