Przerwa na czytanie

12 października w naszej szkole miała miejsce akcja „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie tego dnia udowodnili, iż także w szkole czytanie jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego.

Akcja przeprowadzona została przez nauczycieli bibliotekarzy i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Magdaleną Sikorską. To dzięki udziałowi członków SU (zaangażowanie, sumienność, sprawność) w naszej szkole tego dnia na wszystkich przerwach można było zobaczyć … 627 czytających.

Na szczególne wyróżnienie zasługują czytelnicy z klas I – III i 4d, 5b, 6b, 8e i 8g!

Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych

Wasze bibliotekarki