Empatyczna klasa – czyli jaka?

Dnia 18 października uczniowie klasy 8g uczestniczyli wybrali się do Biblioteki Miejskiej na warsztaty z elementami dramy, podczas których zastanawiali, co to znaczy być empatycznym zespołem klasowym. Prowadząca rozpoczęła spotkanie od dyskusji, następnie w grupach uczniowie mieli wykonać zadania związane z relacjami rówieśniczymi i wyrażaniem emocji lub zdefiniować niektóre uczucia. Była okazja do narysowania złości i opowiedzenia o tym, jak sobie z nią radzą młodzi ludzie. Potem były elementy dramy – młodzież za pomocą pantomimy przedstawiała różnego rodzaju emocje. Na koniec pani Kinga Zawadzka zaprosiła do   zabawy w niedokończone zdania. Z pewnością o empatii każdy z nas powinien pamiętać, ponieważ dobo czynione w życiu, zawsze do nas wróci.