FILM W BIBLIOTECE – KINO, KTÓRE WZMACNIA

Jedną z  form pracy z młodym czytelnikiem w MiPBP w Kutnie są  zajęcia z filmem. Filmoterapia dostarcza wsparcia psychicznego. Jej celem jest resocjalizacja i profilaktyka. Zgodnie z nimi, film może mieć szerokie oddziaływanie obejmujące  sferę poznawczą, behawioralną i emocjonalną. Kompetencje te to nasze zasoby na czas radzenia sobie                        z życiowymi wyzwaniami, dlatego zdecydowanie warto poświęcać im uwagę i czas. Sercem tej formy pracy jest spotkanie ze sztuką, a jej siłą napędową wrażenia, jakie w nas ono wywołało. W dniu 25.10.br. uczniowie oddziału Ib wybrali się  do MiPBP w Kutnie właśnie na takie zajęcia. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli film pt. ,,Wilk, lew i ja”. Główną jego bohaterką jest Alma, która postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora                         w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia! Na te pytania nie odpowiemy Wam, by nie zdradzać wszystkiego. Zachęcamy natomiast  do obejrzenia tej wzruszającej historii niesamowitej przyjaźni pomiędzy młodziutką Almą i jej jedynie pozornie dzikimi pupilami. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych filmowych zajęciach. Pozwoliły nam one przyswoić sobie podstawowe pojęcia tj. pomoc, opieka, współczucie, litość, koleżeństwo, przyjaźń, opieka nad rodzeństwem, czy uprzejmość. Ma to niewątpliwie duży wpływ na kształtowanie się naszej  osobowości .

Uczniowie Ib

z wychowawczynią