SPOTKANIE AUTORSKIE Z EUGENIUSZEM DOLATEM

Dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kutnie, 25 października 2022r. uczniowie oddziału 2d wzięli udział w spotkaniu autorskim z łódzkim pisarzem literatury dziecięcej, panem Eugeniuszem Dolatem. Autor książek „O kozie Klementynie i innej zwierzynie”, „Czarownicy Zołzie” w barwny sposób interpretował swoje wiersze, budząc ogromne zainteresowanie i wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli jak powstaje książka, poznali nazwy zawodów i osób biorących udział w pracach związanych z publikacją książki: autora, ilustratora, redaktora i wydawcy. Zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek wraz z autografem i indywidualną dedykacją autora.

To było  bardzo ciekawe i wesołe spotkanie.

Uczniowie oddziału 2d z wychowawcą