Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

7 października 2022r odbyła się XII edycja  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk i trener lekkiej atletyki. Twórca kart matematycznych Grabowskiego „Tabliczka mnożenia” i Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia. Wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia dydaktyczne i sportowe.

Jest to wielkie święto w szkole, trwające nawet kilka tygodni. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W poprzednich edycji akcji wzięło udział 550 000 uczestników m.in. z Polski (około 470 000), USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Rosji, Litwy, Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Włoch.

W naszej szkole pod opieką Koordynatora pani Renaty Kubica utworzyły się specjalne Patrole Egzaminacyjne. To uczennice 4b: Krepych Viktoria, Urbańska Łucja oraz uczennice 4d: Smulska Lena, Ratajczyk Lena, Frontczak Lena, Leśniewska Paulina,  zaopatrzone w losy egzaminowały na przerwach starsze klasy, nauczycieli, woźne. Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Oprócz tego przeprowadzony został egzamin dla wszystkich uczniów klas IV, V, VI w klasach.