BIWAK U KRÓLEWNY BULWINY

Podczas weekendu 4 i 5 listopada uczniowie oddziału 2B oraz 3A spotkali się w szkole, aby przeżyć wspaniałą przygodę. Z zainteresowaniem odczytali dostarczony list. Dowiedzieli się, co będą robić oraz poznali kilka ciekawostek dotyczących ziemniaków. Żeby mieć siłę do wspólnej zabawy w Królestwie Królewny Bulwiny, uczestnicy zostali zaproszeni na ziemniaczaną ucztę. Po napełnieniu brzuszków, pozbierali „zaczarowane ziemniaki” i podzielili się na zespoły. Wszyscy bardzo chcieli spotkać się z Bulwinką, aby osiągnąć cel musieli wykonać szereg zadań. Dzieci z werwą zabrały się do pracy. Za pomocą ziemniaczanych stempli z radością tworzyły materiał na piękną suknię dla Królewny. Uczyły się dla Niej piosenki, pląsów, wymyślały okrzyki. Po złamaniu szyfru i odkodowaniu wiadomości, ochoczo wykonały „kartofelkowe” opaski na głowę.  Zadania wykonane, punkty zdobyte, czas na spotkanie z Królewną Bulwinką. Zespoły zaprezentowały swoje osiągnięcia, przekazały zdobyte punkty. W nagrodę odtańczyły Królewski Taniec oraz wzięły udział w Ziemniaczanym Turnieju Sportowym. Królewna Bulwinka doceniła starania uczestników. Wszyscy zostali odznaczeni medalem Złotej Pyry oraz otrzymali słodką nagrodę.  Biwak był dla dzieci wielkim przeżyciem, dostarczył emocji i wrażeń. Dla wielu uczniów była to pierwsza noc bez mamy i taty, niektórym trudno było zasnąć, jednak wszyscy dzielnie przeżyli rozstanie i z uśmiechem wrócili do domów. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, pomoc i wsparcie.

Beata Czarnoucka

Barbara Wódka