V MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU OBCYM

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Przedświąteczny nastrój panował w  dniu 05.12.2022 w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Tego dnia odbył się bowiem V Międzyszkolny Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Obcym. Wśród licznie przybyłych uczestników byli również nasi uczniowie. Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie reprezentowały następujące uczennice: Julia Bajek, Kalina Grela, Oliwia Kieler, Gabriela Kisielewska, Anna Marciniak, Maja Ziółkowska i Julia Żeberkiewicz. Uczennice śpiewały utwory świąteczne w języku angielskim lub w języku niemieckim. Julia Bajek, Oliwia Kieler i Gabriela Kisielewska wystąpiły jako jeden zespół. Pozostałe uczennice śpiewały solo.    Anna Marciniak zaśpiewała w języku niemieckim kolędę „Cicha noc” i stanęła na podium zajmując pierwsze miejsce. Do występu została przygotowana przez p. Małgorzatę Olesińską. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nam zaś wszystkim niech udziela się ten przedświąteczny nastrój.

Opracowała: Małgorzata Olesińska