Choinko piękna jak las…- zajęcia otwarte w 2d.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla całej rodziny. Jednak te dni są szczególnie ważne dla dzieci, które atmosferę rodzinnych świąt oraz związane z nimi tradycje zapamiętają na całe życie. Często zdarza się, że w przyszłości dzieci same kultywują je w swoich własnych domach. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest angażowanie całej rodziny    w świąteczne przygotowania oraz wprowadzenie rodzinnych spotkań. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt uczniowie oddziału 2d z wychowawcą w dniu 19 grudnia 2022r. zaprosili rodziny na zajęcia otwarte, podczas których zapoznali zebranych z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Istnieje wiele tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci jest na pewno ubieranie choinki. Młodzi aktorzy ustroili „żywą choinkę” w własnoręcznie przygotowane ozdoby. To nietypowe drzewko przystroiło klasę i było ozdobą przedstawienia. Wszyscy uczniowie    z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Niewątpliwie dodatkową atrakcją była gra na instrumentach znanych kolęd przez Hanię, Hugo i Franka. Występ był niezwykłym przeżyciem dla dzieci i ich rodzin. Aktorzy i muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała wychowawczyni, złożyła życzenia zebranym gościom. Do życzeń przyłączyli się rodzice, którzy dla wszystkich zgromadzonych przygotowali również słodki poczęstunek.

Był to miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Obecność rodzin sprawiło, że spotkanie było wyjątkowe, dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie oddziału 2d z wychowawcą